03-5354144
דף הבית » מאמרים » כל מה שחשוב לדעת על גשר שקוף

כל מה שחשוב לדעת על גשר שקוף

כל מה שחשוב לדעת על גשר שקוף. ההחלטה לבצע יישור שיניים יכולה להיות מלווה בהמון לבטים. הסיבה לכך היא בעיקר המראה הלא אסתטי של גשר בשיניים. לא משנה אם אתם כבר אנשים בוגרים שרוצים ליישר את השיניים, או בני נוער. אף אחד לא באמת מעריץ גדול של מראה הקוביות הכסופות בשיניים. לכן אם קיימת אלטרנטיבה אחרת, אין ספק שתהיו מעוניינים בה. כי למה להרגיש לא בנוח עם המראה שלכם אם אפשר לדלג על זה.

אין בכלל ספק שנושא יישור השיניים הוא חשוב וזהו לא דבר שנתון לשיקול דעת. הרי לא באמת תחליטו לוותר על יישור שיניים רק בגלל מראה הקוביות בשיניים. במיוחד אם אתם מעוניינים להשיג חיוך ישר, אסתטי ומושלם. אתם מודעים להקרבה שיש לבצע באמצעות התהליך של יישור השיניים. אך אין ספק שהתוצאה שווה את כל ההמתנה, ההתעסקות וההשקעה. הרגע שבו רואים את החיוך המושלם במראה, מוכיח שיישור שיניים היה הכרחי תמיד.

אז מה אם היינו אומרים שיש דרך ליישור שיניים מבלי להתעסק עם קוביות המתכת. שיש אופציה להשיג חיוך מושלם מבלי להתעסק בציפויים, שיוף השן או שתלים. יישור שיניים מסורתי, המבצע הזזה וקביעה מחדש של מיקום השיניים הטבעיות שלכם. וכל זה מבלי לחשב מה אוכלים, מה נתקע בקוביות הגשר והאם זה יכתים אותם.

זה בדיוק הפתרון המצוין של גשר שקוף, המאפשר לכם להשיג את התוצאה החלומית של שיניים ישרות.

תוכן עניינים

פלטה שקופה ליישור שיניים

אז איך בעצם מתבצע יישור השיניים הזה? באמצעות פלטה שקופה ליישור השיניים בשיטת אינויזליין.

זה נשמע כמו מדע בדיוני, אבל האמת שזה הרבה יותר פשוט ממה שנדמה לכם. לפני תחילת הטיפול מתבצעת סריקה דיגיטלית של מבנה השיניים. הסריקה בעצם מדמה את מבנה הלסת והשיניים בתמונת תלת מימד. התמונה עוזרת לאורתודנט ולמטופל להבין בצורה ברורה יותר איזה שיניים צריך ליישר.
את הסריקה הדיגיטלית של השיניים שולחים למעבדה מיוחדת. אותה המעבדה מייצרת את הפלטות השקופות ליישור שיניים שקוף.

המטופל מקבל מספר פלטות שקופות, שאותן הוא צריך להחליף כל שבוע / שבועיים. ההחלפה מתבצעת בהתאם לקצב הטיפול והחלטת האורתודנט. כל פלטה שקופה היא במידה קטנה יותר ממידת השיניים הקיימת. דבר זה בעצם מקדם את המטופל בכל פלטה, צעד אחד קדימה לכיוון יישור השיניים. בתחילת השימוש בכל פלטה, מרגישים את הלחץ שהיא מפעילה על השיניים. עם השימוש הפלטות הופכות פחות לוחצות, מכיוון שהשיניים התיישרו והתאימו את צורתם לצורת הפלטה.

הפלטות ניתנות להסרה והחזרה עצמאית של המטופל. דבר חשוב שצריך לדעת הוא שלא ניתן לאכול איתן ולא מומלץ לשתות משקאות חמים. לכן כשתרצו לאכול או לשתות משהו חם, תצטרכו להוריד את הפלטה ולאחסן אותה בקופסה. הדבר יכול להישמע קצת מעצבן לשימוש, אך תחשבו על היתרון שבכך. ההסרה מאפשרת לכם לאכול את כל המזונות שאתם אוהבים מבלי לפחד שיתקעו בגשר.

גשר שקוף מחיר ממוצע

גשר שקוף מחיר ממוצע. בוודאי אתם שואלים את עצמכם כמה כל התענוג הזה עולה. הרי אופציה כזו מדהימה וחלופה כל כך נוחה ליישור השיניים, חייבת לעלות המון כסף. אבל האמת היא שזה לא בהכרח נכון. כמובן שיש מקרים שהטיפול יכול לעלות יותר מיישור שיניים קונבנציונאלי באמצעות גשר קוביות. אך מצד שני יש מקרים בהם הטיפול יכול לעלות אפילו זול יותר. איך זה הגיוני אתם שואלים? הסיבה היא שבמקרה של יישור שיניים שקוף, כל טיפול מקבל מחיר שונה בהתאם למצבו.

עלות גשר קוביות היא דיי קבועה, עם נטייה קלה לפי כל מקרה של מטופל. במקרה של גשר שקוף, המצב הוא שונה. העלות לרוב מורכבת בהתאם לאורך הטיפול שנקבע ולכמות הפלטות שיש להשתמש בפועל. במקרים מסוימים הרופא מחייב תוך כדי טיפול. החיוב הוא בהתאם לכמות הפלטות שנמצאות בשימוש, דבר שלא תמיד ניתן לקבוע במדויק מראש.

כך לדוגמא במקרה בו המטופל רוצה לעשות יישור ממש מזערי, העלות פוחתת. כי יכול להיות שהוא יצטרך רק 4 או 6 פלטות עד לתוצאה הסופית. ואין ספק שזה לא אותו המחיר כמו בטיפול של 30 פלטות או יותר.

מי מתאים לעשות גשר שקוף לשיניים

לגבי השאלה מי מתאים לעשות גשר שקוף לשיניים, אין בדיוק תשובה חד משמעית לכך. בעיקרון רוב המטופלים יוכלו לבצע את יישור השיניים השקוף. אך ישנם מקרים בהם הדבר לא מתאפשר, או שהטיפול לא ייתן תוצאה מושלמת. הסיבה היא שבניגוד ליישור שיניים באמצעות קוביות, יישור השיניים השקוף קצת מוגבל בנושא.

הגשר השקוף יכול ליישר את השיניים בצורה של סדר מאוזן, אך לא בסדר אנכי. הכוונה היא שאם יש לכם שן שצריך "למשוך" החוצה, לא יהיה ניתן לעשות זאת. במקרה כזה האורתודנט ימליץ לעשות את הגשר הרגיל באמצעות קוביות. אך במידה וכל השיניים שלכם בחוץ, הגשר השקוף יעשה עבודה מצוינת. בנוסף ישנם מקרים שורש השן עיקש מידי ולא יהיה ניתן להזיז את השן. לעיתים דבר זה מתגלה רק תוך כדי טיפול. אך ברוב המקרים רופא מנוסה ידע להצביע על מקרה כזה טרם הטיפול.

בשורה התחתונה כולם יכולים לעשור גשר שקוף בשיניים. רק במקרים בודדים בהם השיניים צריכות קצת מאמץ נוסף וטיפול נקודתי, הדבר לא יתאפשר.

האם הגשר בשיניים שקוף מספיק?

האם הגשר בשיניים שקוף מספיק? דמיינו ששמתם שקית ניילון על השיניים. אתם לא בדיוק תראו את זה במבט ראשוני. אך אין ספק שאם תסתכלו מקרוב אתם תראו משהו עשוי מפלסטיק סביב השיניים. הפלסטיק עצמו ממנו עשוי הגשר השקוף, הוא שקוף לחלוטין. כך שאין איזה צבע שמסתיר את השיניים, רק טקסטורה רגילה של פלסטיק. הדבר הזה מאפשר לכם לקיים שגרת יום רגילה מבלי להימנע ממפגשים חברתיים.

כמובן שחשוב לשמור על השקיפות של הגשר בשיניים. מומלץ לא לשתות דברים מכתימים עם הגשר, כמו משקאות עם צבעי מאכל, קפה ויין. אם לא תקפידו על זה, הגשר השקוף יכול להחליף את צבעו לצהוב או חום. ובמקרה כזה אין ספק שהגשר יבלוט יותר לעין ולא יראה שקוף ואסתטי. כמו כן חשוב לשמור על היגיינת הפה, ולצחצח טוב את השיניים והגשר. אם תאכלו משהו עם צבע מאכל ולא תצחצחו את השיניים זה בעיה. חשוב לנקות את השיניים לפני שמחזירים את הגשר, כי גם שאריות מזון יכולות להכתים.

היתרונות של גשר שיניים שקוף

כאשר מדברים על היתרונות של גשר שיניים שקוף, יש יתרון מרכזי בולט. מדובר בדבר הכי בסיסי שבזכותו מגיעים כל כך הרבה מטופלים שמעוניינים בגשר השקוף. אנחנו מדברים כמובן על המראה האסתטי של הגשר. המראה הנקי ללא הקוביות הבולטות לעין, הוא היתרון הכי בולט של הגשר הזה. אך הוא לא היחיד ויש עוד המון יתרונות נוספים.

יתרון מרכזי נוסף הוא שניתן לאכול את כל המזונות שאוהבים. אין סיבה להימנע מלעיסת מסטיק, או אכילה של מזונות דביקים אחרים. מכיוון שבאכילה מורידים את הגשר, שום דבר לא נתקע בו, בשונה מגשר קוביות. כמו כן ההסרה של הגשר השקוף, מאפשרת צחצוח שיניים מדויק יותר. וגם הסרת שאריות אוכל בצורה טובה יותר.

עוד יתרון משמעותי, הוא שהגשר אינו נכתם, בשונה מגשר קוביות. גשר קוביות מכיל בתוכו גומיות שעם הזמן הופכות לצהובות בעקבות מה שאוכלים ושותים. עם הגשר השקוף, כל עוד תשמרו על פה נקי ותמנעו ממשקאות מכתימים עם הגשר, הוא יישאר שקוף.

כמה עולה גשר שקוף?

אז כמה עולה גשר שקוף? כפי שנאמר המחיר לגשר שקוף הוא מאוד אינדיווידואלי ומשתנה בהתאם לצורך המטופל ואורך הטיפול. אין איזשהו מחיר אחיד לכל המטופלים שמעוניינים לבצע גשר שקוף בשיניים. הסיבה היא ברורה, שכן צריך להחליף את הפלטות השקופות באופן תמידי. מה שאומר שככל שמטופל מסוים צריך יותר פלטות – ככה העלות תהיה גבוהה יותר.

אך אין מה להיבהל. העובדה שהמחיר נע לפי אורך ומצב הטיפול מאפשרת מחיר סביר יותר. כך לדוגמא אם תצטרכו טיפול קצר וממוקד, תשלמו הרבה פחות מגשר קוביות רגיל. ובאופן כללי, התהליך עצמו הוא הרבה יותר קצר, ככה שזה לגמרי שווה את הכסף. מעבר לעובדה שהמראה האסתטי כבר נותן מענה טוב יותר למטופלים, מאשר הגשר הרגיל.

אם אתם סקרנים לגבי המחיר, תוכלו להגיע לייעוץ אצל אורתודנט מומחה ליישור שיניים שקוף. המחירים נעים החל מכמה מאות שקלים לטיפול קצר. ויכולים להגיע לכמה אלפים או עשרות אלפים לטיפול ארוך יותר.

גשר שקוף מחירים למבוגרים

גשר שקוף מחירים למבוגרים. מבחינת המחיר למטופלים בוגרים יותר, תתפלאו לדעת שאין כל כך הבדל. בשונה מגשר קוביות רגיל, מבוגרים לא יקבלו כאן מחיר גבוה יותר מאשר ילדים. בגשר קוביות המחיר גבוה יותר למבוגרים מהסיבה שהשיניים כבר התקבעו והטיפול הוא ארוך יותר. אך במקרה של גשר שקוף זה לא משנה. הסיבה היא שבגשר שקוף, המחיר משתנה בהתאם למצב השיניים וכמות הפלטות של המטופל. כך שיכול להיות שמבוגר מסוים צריך רק 6 פלטות ומתבגר אחר צריך 30 פלטות.

כך ניתן להסיק שהמחיר משתנה לפי כמו הפלטות ואורך הטיפול. כמובן במקרה של אותו מצב שיניים לילד ומבוגר, הילד יצטרך טיפול קצר יותר. מהסיבה שהשיניים של הילדים יותר קלות להזזה. בשורה התחתונה אין הבדל במחיר לפלטה למתבגר או מבוגר, ושניהם נמצאים באותה קבוצת מחיר.

ועדיין אתם כנראה מתלבטים אם לעשות יישור שיניים שקוף בגיל כה בוגר. אבל אחרי כל השנים אותם חיכיתם, אל תתנו למחיר לעצור אתכם. זה הזמן להשיג את החיוך המושלם שתמיד חלמתם עליו.

אם אתם מעוניינים לשמוע עוד על טיפול גשר בשיניים ובפרט על גשר שקוף, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר עוד היום. ניתן לפנות אלינו בטלפון או במייל. אצלנו במרפאה של ד”ר שרי שטיימן, תוכלו לקבל את כל המידע בתחום. אנחנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר ונקבע לכם מועד לפגישה ולהתייעצות בהקדם.

המלצות מלקוחותינו

נושאים נוספים

ישור שיניים בשיטת דיימון

תוכן עניינים במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, אחת המובילות בתחומה, תוכלו להזמין טיפול ישור שיניים בשיטת דיימון. ד”ר שטיימן היא אורתודנטית מקצועית ועתירת ניסיון

קרא עוד »

מרפאת שיניים קרית אונו

תוכן עניינים האם אתם מחפשים מרפאת שיניים קרית אונו? ובכן, הגעתם למקום הנכון! ד”ר שרי שטיימן, היא  רופאת שיניים אשר הוסמכה לעסוק גם בתחום האורתודנטיה,

קרא עוד »

ישור שיניים ללא רסן

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן מוצעות שיטות טיפול רבות המיועדות לישור שיניים, כאשר הרופא מתייחס באופן פרטני לצרכיו של כל מטופל, ובהתאם לנתונים הוא

קרא עוד »

ישור שיניים לילדים

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, מומחית בתחום האורתודנטיה, מוצע ישור שיניים לילדים. חשוב לדעת כי יש לטפל בבריאות השיניים והפה החל מגילאים צעירים. ישור

קרא עוד »
לתיאום בדיקה וייעוץ עם מומחה
קבעו תור עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ