03-5354144

רווח בשיניים

רווח בשיניים או דיאסטמה, הוא מצב שבו נוצר רווח בין השיניים, לרוב בשיניים הקדמיות. מצב זה יכול להיגרם בשל גורמים תורשתיים, כמו שיניים קטנות ביחס לגודל הלסת ובעיות התפתחותיות. או בשל גורמים סביבתיים כמו אובדן שן, מציצת אצבע ממושכת, דחיפת הלשון או משחק יתר עם הלשון על גבי השיניים, מחלות חניכיים או סיבות רפואיות אחרות. החדשות הטובות הן שרפואת השיניים התקדמה במיוחד בתחום זה בשנים האחרונות וניתן לטפל ברווח בשיניים באמצעות טיפולי סגירת רווח בשיניים. 

תוכן עניינים

רווח בשיניים לרוב יהיה מסיבות גנטיות. רווח בין השיניים זהו חלל נוסף ריק כזה שנראה לעין בין שתי שיניים שאמורות להיות במגע קל ביניהן במצב תקין. בילדים צעירים עם שיני חלב נראה רווחים טבעיים בין השיניים, רווחים אלו לרוב יצטמצמו עם צמיחתן של השיניים הקבועות. במידה ורווח לא הצטמצם לאחר בקיעתן של השיניים הקבועות הרווח ישאר קבוע עד שיטופל בהתאם.

רווח בין שתי השיניים הקדמיות בלסת העליונה הוא נפוץ ביותר ונקרא דיאסטמה חשוב לציין שזה אינו מצב רפואי המשפיע על תפקוד הפה, אלה לרוב מפריע מבחינה אסתטית בלבד. 

פער בין גודל הלסת לגודלן של השיניים – לפעמים נראה מצב שהלסת גדולה והשיניים קטנות, דבר שיצור באופן טבעי רווחים בין שן לשן. 

חסך בשן באופן טבעי חוסר של שן בתוך הלסת. 

סיבות נוספות שיכולות להשפיע וליצור רווחי שיניים שאינם מסיבה גנטית ולרוב מצריכים התערבות רפואית בשביל תפקוד תקין: 

מציצת אצבע ודחיפת השיניים עם הלשון – הרגלים שמפעילים לחץ על השיניים באופן קבוע ויומיומי יכולים לגרום לתזוזת שיניים ממקומן הטבעי ובעקבות זאת לגרום ליצירת רווחים. 

מחלות חניכיים עלולה לגרום לתזוזות שיניים, ליצירת רווחים, ואף לאובדן שיניים.

חבלות אובדן שן, במקום שנהרסה השן ישנו חלל שרצוי למלא אותו כדי להחזיר את השיניים למצב תקין ופונקציונלי. לרוב בשתל עם כתר. 

רווחי שיניים יכולים להשפיע על מצב הדימוי והביטחון העצמי ולפעמים לגרום למי שיש רווחי שיניים להימנע מלחייך ולתחושות מבוכה לגבי מראיהם. 

לייעוץ מומחה
רווח בשיניים

סגירת רווח בשיניים

סגירת רווח בשיניים. ישנן כמה שיטות לסגירת רווחים בשיניים ולרוב השיטה תיבחר בהתאם למצב הרפואי ולסוג הרווח. כמו שהצגנו לכם קודם יש כל מיני סוגים של רווחים בשיניים, וסיבות שונות שבגללן נוצר הרווח. בחירת הטיפול הרלוונטי תהיה מותאמת ספציפית למטופל לפי אבחון של רופא.

לרוב רווחי שיניים יטופלו בעזרת טיפול אורתודנטי.
יישור שיניים הופך הכרחי כאשר רווחי השיניים לא מפוזרים בצורה סימטרית ואחידה בפה. 

בעזרת גשר או פלטות שקופות ניתן להזיז את השיניים בתנועות מדודות לכיוון הרצוי ובכך ליצור קשת חיוך יפה אחידה ואסתטית ללא רווחים. לעיתים נדרש שילוב כירורגי ואורתודנטי יחד, במקרים של שן כלואה ועוד. 

 

שיטות ליישור שיניים:

סמכים – הנקראים גם גשר, הם למעשה ריבועים קטנים המודבקים על השיניים עצמן ובין הסמכים מעבירים חוט מתכת המאפשר העברת כוח מדוד לשיניים. 

יישור שיניים שקוף – שיטה חדשנית ליישור שיניים היום היא בעזרת הרכבת פלטות על השיניים, פלטות שקופים אשר כמעט ולא נראים לעין. בעזרת סדרת פלטות המתואמות אישית אליכם ובעזרתן מניעות את השיניים לכיוון הרצוי ע"י תזוזה מדודה. שיטה זו מאפשרת פתרון אסתטי ללא צורך בברזלים ומתכות על השיניים כמו בשיטה הסטנדרטית (גשר).

*מספר יתרונות בטיפול בעזרת קשתיות שקופות:
שהקשתיות כמעט ולא נראות לעין. כבר לפני תחילת הטיפול תינתן לכם לראות הדמיה של הטיפול העתידי והתוצאה הסופית. שמירה על היגיינת הפה קלה בהרבה בטיפול בקשתיות שקופות.
התוצאה הסופית היא מדהימה בתנאי שמטופל מקפיד להשתמש בקשתיות לפי הנחית האורתודנט.

סגירת רווח בשיניים

סגירת רווח בשיניים מחיר

סגירת רווח בשיניים מחיר. העלות לתיקון רווחי שיניים תלויה ומשתנה בהתאם לסוג הטיפול ומצב המטופל. 

ישנם כמה גורמים המשפיעים על מחיר הטיפול, קודם כל מצבו של המטופל והטיפול הנדרש לפתרון רווחי השיניים. בחירת הרופא המטפל, אם מטפלים בקופ"ח או במרפאה פרטית. מידת המומחיות והניסיון של הרופא המטפל. מורכבות הטיפול, טיפול הדורש כמה שלבים להשלמתו (טיפול המשלב כירורגיה אורתודונטיה או שיקום ואורתודנטיה). בחירת החומרים או המכשיר הטיפולי שמשתמש בו הרופא המטפל. עלויות חומר ומכשירים משתנים ובהתאם גם מושפע מחיר הטיפול הכולל.

סגירת רווח בשיניים מחיר

סגירת רווח בשיניים ללא גשר

סגירת רווח בשיניים ללא גשר היא שיטת טיפול שניתן לבצע בכמה דרכים:

ציפויי שיניים – הינו טיפול אסתטי בלבד שבו משייפים חלק שן ועל גבי השן האמיתית שמים את הציפויי. מתאימים גודל, צורה וצבע רצויים, וכך יוצרים קשת חיוך יפה אחידה ואסתטית. חשוב לדעת, זהו טיפול שאינו משפר את בריאות הפה והשיניים ואינו תחלופה רפואית למקרים של בעיות בשיניים, סגר ולסת. 

שתל מבנה וכתר – במקרים של חוסר שן כתוצאה מחבלה לעיתים השן נהרסת עד כדי שלא ניתן להצילה ובמקומה נוצר רווח גדול, במקרים כאלו הפתרון של השתלות שיניים שבנויות משתל ואז מבנה וכתר יכול להשיג לכם את התוצאה הרצויה והפונקציונלית ביותר.

תותבת חלקית – תותבת ניתנת לשליפה ולרוב ינתן פתרון זה לחסר שיניים רב. פתרון זה נפוץ יותר אצל אנשים מבוגרים. בחסר שיניים רב לא רק האסתטיקה היא מה שמפריע אלא גם התפקוד הפונקציונלי ואיכות החיים. התותבת מאפשרת דיבור תקין, אכילה ולעיסה וכן גם אסתטיקה. 

חשוב לדעת, לפני שמתחילים טיפול לסגירת רווחים בין השיניים, יש לבצע אבחנה מדויקת אצל רופא (רצוי מומחה) לגבי הגורמים להיווצרות אותם המרווחים. אם המרווחים נוצרו לא בצורה טבעית חשוב קודם לטפל בגורם למרווחים ולאחר מכן רק להתחיל לטפל ברווחי השיניים ע"י הבחירה בטיפול המתאים ביותר.
למשל, אם המטופל סובל ממחלת חניכיים, יצטרך לטפל במחלת החניכיים קודם כדי לא לגרור היווצרות מחודשת של מרווחים בין השיניים ולהבטיח את אפקטיביות ועמידות הטיפול.

סגירת רווח בשיניים ללא גשר

למה מומלץ לטפל ברווח בשיניים? 

רווח בשיניים עלול להוביל לבעיות נוספות בחלל הפה בשל חוסר תמיכה לשיניים. חוסר התמיכה יכול לגרום לאובדן של שיניים הסמוכות לרווח בשיניים. נוסף על כך, מבוגרים רבים רואים ברווח בשיניים מטרד אסתטי שמוריד את הביטחון ורבים יכולים למצוא את עצמם נמנעים מלחשוף את שיניהם. היום קיימים פתרונות מתקדמים שונים המאפשרים סגירת רווח בשיניים בקלות. ד"ר שרי שטיימן היא אורתודונטית מוסמכת בעלת ניסיון רב בביצוע טיפולי יישור שיניים במגוון שיטות מתקדמות.  

סגירת רווח בשיניים – השיטות השונות 

קיימים סוגים שונים של טיפולים לסגירת רווח בשיניים, שיכולים להתאים למקרים שונים. בין הטיפולים הקיימים ניתן למצוא טיפול אורתודנטי, המסייע ליישור שיניים וגם ולצמצום וביטול רווחים בשיניים. טיפול זה לרוב נעשה באמצעות סמכים ("גשר בשיניים"). שיטה זו יכולה להתאים יותר למי שיש לו רווחים משמעותיים יותר בשיניים. דרך נוספת היא באמצעות ציפוי לשיניים, המתאימה יותר עבור רווחים קטנים יחסית. טיפול זה מאפשר לאטום את הרווח בקלות וללא הרדמה, באמצעות ציפוי שיניים כמו חרסינה. 

מה כדאי לדעת לפני טיפול סגירת רווח בשיניים? 

לפני שניגשים לטיפול סגירת רווח בשיניים, חשוב לפנות לרופא מומחה לצורך אבחנה. אם הגורם לרווח בשיניים הוא מחלה, כמו מחלת חניכיים, חשוב לטפל לפני כן במחלה ורק לאחר מכן לפנות לטיפול סגירת הרווח. לאחר האבחנה, הרופא יוכל להמליץ לכם גם על שיטות טיפול המתאימות למצבכם. במרפאת השיניים של ד"ר שטיימן תוכלו למצוא מענה מקצועי מצד רופאים מומחים עבור סוגים שונים של טיפולי שיניים, כולל סגירת רווחים בשיניים. התקשרו למספר שבראש העמוד לקבלת ייעוץ מותאם אישית והתאמת הטיפול הטוב ביותר עבורכם.  

המלצות מלקוחותינו

נושאים נוספים

ישור שיניים בשיטת דיימון

תוכן עניינים במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, אחת המובילות בתחומה, תוכלו להזמין טיפול ישור שיניים בשיטת דיימון. ד”ר שטיימן היא אורתודנטית מקצועית ועתירת ניסיון

קרא עוד »

מרפאת שיניים קרית אונו

תוכן עניינים האם אתם מחפשים מרפאת שיניים קרית אונו? ובכן, הגעתם למקום הנכון! ד”ר שרי שטיימן, היא  רופאת שיניים אשר הוסמכה לעסוק גם בתחום האורתודנטיה,

קרא עוד »

ישור שיניים ללא רסן

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן מוצעות שיטות טיפול רבות המיועדות לישור שיניים, כאשר הרופא מתייחס באופן פרטני לצרכיו של כל מטופל, ובהתאם לנתונים הוא

קרא עוד »

ישור שיניים לילדים

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, מומחית בתחום האורתודנטיה, מוצע ישור שיניים לילדים. חשוב לדעת כי יש לטפל בבריאות השיניים והפה החל מגילאים צעירים. ישור

קרא עוד »
לתיאום בדיקה וייעוץ עם מומחה
קבעו תור עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ