03-5354144

טיפול שיננית

טיפול שיננית הוא טיפול בסיסי בשמירה על בריאות הפה. לשיננית תפקיד חשוב ברפואת שיניים מניעתית משמרת שנועדה לשמור על בריאות הפה והשיניים. ביקורים תקופתיים קבועים אצל שיננית עוזרים למנוע את התפתחותן של רוב המחלות בחלל הפה, בהן דלקות ומחלות חניכיים, ריח רע מהפה, עששת ועוד.

מעבר מהיר אל:

השיננית מבצעת טיפול ע"י ניקוי יסודי של פלאק (רובד חיידקי) ואבנית על ותת חניכית. הסרת כתמים מהשיניים ע"י מכונה שנקראת פרופיג'ט, מדובר במכשיר המתיז בלחץ תרסיס המורכב ממים, אוויר וחומר דמוי חול, שמנקה כתמים שנוצרים על השיניים במטרה להחזירן לצבען המקורי. בסיום הטיפול מתבצע פוליש להברקת והחלקת מרקם השיניים.

השיננית מספקת גם ייעוץ והדרכה לשמירה ביתית נכונה על השיניים, אופן הצחצוח והתאמת אביזרים נכונים לשמירת פה יעילה כמו חוט דנטלי / קיסם דנטלי, בחירת מברשת נכונה, משחת שיניים וכו'.

מטופלים רבים חושבים שהדבר החשוב בהגעה לשיננית הוא הסרת כתמים מהשיניים ושיפור מראה השיניים שלהם, אבל האמת היא שישנן חשיבויות רבות יותר בטיפול אצל השיננית.

השיננית מציעה טיפולי שיניים שהם חיוניים הן לבריאות הפה והן לבריאות הכללית. חשוב לזכור, גם אם אתם מקפידים לצחצח שיניים כראוי פעמיים ביום, ולנקות בעזרת חוט דנטלי לפחות פעם ביום, אל תוותרו על ניקוי שיניים מקצועי על ידי שיננית מוסמכת שתסיר באופן יסודי את שכבת הפלאק והאבנית המצטברת על השיניים.

טיפול שיננית

כמה עולה שיננית

כמה עולה שיננית? ניקוי או הסרת אבנית הינו טיפול שגרתי המתבצע על ידי שיננית, מומלץ לעשות ניקוי יסודי פעם בחצי שנה. מדובר בניקוי עמוק שמברשת שיניים לא יכולה לעשות.

שימו לב! מטופלים אורתודנטיים, עם מחלות חניכיים או עם כתרים נדרשים לבצע טיפול אפילו לעיתים קרובות יותר, כל 3-4 חודשים.

המחיר תלוי בכמה גורמים, מחיר שיננית במרפאה פרטית יהיה גבוה יותר מאשר שיננית בקופת חולים, אבל יש לה יתרונות – זמינות תורים גבוה בהרבה, בחירת מרפאה קרובה ונוחה לכם, קבלת טיפול ארוך ויסודי יותר. מחיר שיננית יכלול לרוב ניקוי, הסרת אבנית מהשיניים והדרכה בנושא שמירה על היגיינת פה.

העלות יכולה להשתנות אם השיננית עושה לכם טיפול עם פלואוריד, לרוב יגבה תשלום נוסף בעבור זה וטיפול זה יתבצע רק לאחר אישור המטופל ולא כחלק מהטיפול הקבוע.

כמה עולה שיננית

האם שיננית פוגעת בשיניים?

האם שיננית פוגעת בשיניים? טיפול שיננית אינו פוגע בשיניים, להפך. מטרתו לחזק אותן, להגן עליהן ועל החניכיים ולשמר חיוך בריא ומלא בשיניים לאורך כל שלבי החיים.

שיננית לא פוגעת בשיניים וגם הכלים שבהם משתמשת השיננית מיועדים להסרת אבנית בלבד, ואינם חזקים מספיק כמו כלים המשמשים את רופא השיניים לטיפולים אחרים.

אין לחשוש שהשיננית תסיר חומר שן טבעית, השיננית מסירה רק לכלוך, שאריות ואבנית שהצטברה מעל ומתחת לחניכיים.

לפעמים ישנה רגישות תוך כדי הטיפול או לאחר הטיפול אצל שיננית, אלו תופעות נורמליות וטבעיות שאינן מדאיגות. הסרת אבנית עשויה לחשוף אזורים רגישים שהיו מכוסים אבנית.

כמו כן לפעמים תהיה רגישות בחניכיים, לפעמים במצב של דלקת חניכיים ייתכנו רגישויות, כאבים ודימום בזמן לאחר טיפול אצל שיננית, גם תופעות אלו מוכרות וידועות ואין לחשוש מהן, תוך 2-4 ימים הרגישות והנפיחות ירדו. אם התופעות נמשכות לאורך הרבה זמן יש לפנות לרופא השיניים. במקרה של דימום חזק או שנמשך לאורך הרבה זמן, יש להיוועץ עם רופא השיניים. 

ניתן להשתמש בשטיפות מי פה או בשימוש במשחת שיניים לשיניים רגישות המכילה פלואוריד להקלה על הרגישות.

טיפולים קבועים אצל שיננית הם טיפולי מנע לנזקים בריאותיים עתידיים. ביקורים קבועים אצל שיננית יחד עם שמירה על היגיינת פה ביתית נאותה יפחיתו רגישות אלה בזמן טיפול אצל שיננית ולאחריו.

האם שיננית פוגעת בשיניים?

כל כמה זמן מומלץ להגיע לשיננית?

כל כמה זמן מומלץ להגיע לשיננית? מה דחוף עכשיו שיננית? אין לי כאבים בכלל…

זהו המיתוס הכי בעייתי בכל הקשור לטיפולי שיניים. הכאב הוא אכן סימפטום המעיד על בעיה, אך הוא לא תמיד מופיע ולא בשלבים מוקדמים. ברגע שמופיע כאב, סביר שהטיפול שיידרש הוא טיפול מעמיק ויסודי הניתן ע"י רופא השיניים. טיפול שיננית הוא הטיפול המונע העוזר לשמר חלל פה בריא.

לטיפול אצל שיננית מומלץ להגיע כל 6 חודשים, ואין לראות ביקור אצל רופא כתחליף לטיפול אצל שיננית, הם לא מתחרים זה בזה אלה תומכים זה בזה.

המלצה שלנו, בסוף כל טיפול לקבוע כבר את התור הבא אחריו, כך שגרת התחזוקה תישמר, קביעת תור מראש עוזרת לתזכר אותנו ולגרום לנו פחות לדחות ולשכוח, כדי למנוע חוסר נוחות, כאבים וצורך בטיפולים מעמיקים בעתיד.

למטופלים באורתודנטיה (בתהליך יישור שיניים), מטופלים עם מחלות חניכיים, ומטופלים עם כתרים בשיניים, גשרים לחסר שיניים ההנחיות לתדירות ביקור אצל שיננית תכופות יותר לרוב בין 3-4 חודשים. התדירות תקבע ע"י הרופא המטפל.

לייעוץ והזמנת תור השאירו פרטים:
המלצות מלקוחותינו

נושאים נוספים

ישור שיניים בשיטת דיימון

תוכן עניינים במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, אחת המובילות בתחומה, תוכלו להזמין טיפול ישור שיניים בשיטת דיימון. ד”ר שטיימן היא אורתודנטית מקצועית ועתירת ניסיון

קרא עוד »

מרפאת שיניים קרית אונו

תוכן עניינים האם אתם מחפשים מרפאת שיניים קרית אונו? ובכן, הגעתם למקום הנכון! ד”ר שרי שטיימן, היא  רופאת שיניים אשר הוסמכה לעסוק גם בתחום האורתודנטיה,

קרא עוד »

ישור שיניים ללא רסן

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן מוצעות שיטות טיפול רבות המיועדות לישור שיניים, כאשר הרופא מתייחס באופן פרטני לצרכיו של כל מטופל, ובהתאם לנתונים הוא

קרא עוד »

ישור שיניים לילדים

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, מומחית בתחום האורתודנטיה, מוצע ישור שיניים לילדים. חשוב לדעת כי יש לטפל בבריאות השיניים והפה החל מגילאים צעירים. ישור

קרא עוד »
לתיאום בדיקה וייעוץ עם מומחה
קבעו תור עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ