03-5354144

יישור שיניים

תחום רפואת השיניים עובר שינויים רבים בשנים האחרונות, וגם התחום של יישור שיניים זוכה לעדנה ולהתקדמות מרשימה. כיום ניתן למצוא טיפולים מתקדמים וחדשניים יותר כמו יישור שיניים בלייזר, שיטת טיפול אפקטיבית ויעילה. באמצעות הלייזר משפיעים על הרקמה הרכה בחלל הפה וניתן באמצעות הטיפול בלייזר לבצע עיצוב מחדש של גובה קו החניכיים בחיוך, חיתוך ברקמת החניכיים על מנת לחשוף שיניים כלואות, חיתוך פרנום ועוד. למעשה, פעולת הלייזר נועדה להחליף שיטות ותיקות יותר כמו שימוש בסקלפל לחיתוך הרקמה הרכה בחלל הפה כאשר קרן הלייזר גורמת לאידוי הרקמה הרכב באמצעות חימום המקום.

תוכן עניינים

מגוון שיטות ליישור שיניים

בתחום של יישור שיניים ניתן למצוא מגוון שיטות טיפול ומכשירים שונים. מטרת הטיפול הינה לשמור על בריאות השיניים והפה ולשפר את המראה האסתטי כך שהמטופל זוכה לחיוך מרשים עם שיניים בריאות ויפות.

כדאי לדעת כי לכל שיטת יישור שיניים מחיר שונה וגם משך הטיפול משתנה בין השיטות השונות. ניתן לבחור בשיטה הרצויה לאחר ייעוץ מקצועי הניתן על ידי ד"ר שרי שטיימן, מומחית מובילה בתחום יישור השיניים. יש שיטות מהירות ליישור השיניים המביאות לתוצאה איכותית ומרשימה, וישנן כיום גם שיטות ליישור השיניים ללא סמכים אותם ניתן לראות, לדוגמה פלטה שקופה או סמכים פנימיים. שיטה זו נקראת לעיתים יישור שיניים שקוף או שיטת אינויזליין, אותה מבצעים אצלנו במרפאה.

מכשור קבוע או נשלף

כאמור, יש מגוון שיטות של יישור שיניים וניתן לבחור בין שיטה עם מכשור קבוע כמו סמכים ממתכת אותם מתקינים על החלק הפנימי או החיצוני של השן, וישנם סמכים שקופים או סמכים מחרסינה אותם קשה לראות. ניתן להתקין את הסמכים, בהתאם להמלצת ד"ר שרי שטיימן, על החלק הפנימי של השן כדי לא לראותם. בנוסף, ניתן לבחור בשיטות עם מכשור נשלף כמו פלטה שקופה או רסן. מחיר יישור שיניים נקבע רק לאחר אבחון מקצועי, משך זמן וסוג הטיפול, ובהתאם למצב הקיים והתכנית שיש לבצע כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

יישור שיניים באמצעות גשר קלאסי

יישור שיניים באמצעות גשר קלאסי משתמש בסמכים ממתכת. מדובר בטיפול יישור שיניים נפוץ שסייע למיליוני אנשים להגיע לחיוכים בריאים וישרים יותר. הגשר הוא מכשיר דנטלי המורכב מקוביות מתכת (סמכים), חוטים וגומיות. אלה פועלים על ידי הפעלת לחץ בעדינות על השיניים כדי להזיז אותן למקומן הרצוי לאורך זמן.

יישור שיניים עם גשר קלאסי מציע יתרונות בריאותיים רבים. קל יותר לנקות שיניים מיושרות כהלכה, מה שמפחית את הסיכון לבעיות שיניים כמו חורים ומחלות חניכיים. הם יכולים גם להקל על בעיות הקשורות לאי-יישור, כגון כאבי לסת וקושי בלעיסה או דיבור.

תהליך קבלת הגשר מתחיל בדרך כלל בהתייעצות עם אורטודנט. הוא מעריך את בריאות הפה של המטופל, מצלם צילומי רנטגן ויוצר תוכנית טיפול מותאמת אישית. לאחר התקנת הגשר, יש צורך בהתאמות קבועות כדי להזיז בהדרגה את השיניים למצב הרצוי. תהליך זה יכול להימשך בין מספר חודשים למספר שנים, תלוי בחומרת המצב.

היתרון של גשר קלאסי הוא שהוא יודע להתמודד עם מצבים קשים של עקימות שיניים. מה שאומר שאם יש לכם צורך למשוך מטה שן מסוימת, או לסובב סיבוב ממש חד שן עקשנית במיוחד, זה הטיפול עבורכם. הגשר הקלאסי הוא אולי האופציה הפחות האסתטית, אך הוא יכול להתמודד ולצלוח כל מכשול בדרך לשיניים הישרות שחלמתם עליהן.

יישור שיניים באמצעות גשר שקוף

יישור שיניים באמצעות גשר שקוף היא גישה מודרנית וחדשנית שצברה פופולריות עצומה בשנים האחרונות. הגשר השקוף שיותר מזוהה עם שם החברה Invisalign הוא מערכת של פלטות שקופות. אלה ניתנות להסרה בכל שלב, ומזיזות בהדרגה את השיניים למקומן הרצוי. השיטה הזו מציעה אלטרנטיבה דיסקרטית ונוחה לגשר הקלאסי.

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר של Invisalign הוא המראה האסתטי שלו. הפלטות עשויות מחומר פלסטי שקוף ללא BPA, מה שהופך אותן לכמעט בלתי נראות כאשר עונדים אותן. פונקציה זו מאפשר לאנשים שפחדו כל החיים מיישור שיניים בגלל המראה הבולט, לעבור את התהליך סופסוף.

התהליך מתחיל בהתייעצות עם רופא שיניים או אורתודנט מוסמך Invisalign. הוא מייצר תוכנית טיפול אישית המבוססת על הצרכים והמטרות הספציפיות שלכם. טכנולוגיית הדמיה תלת מימדית מתקדמת משמשת לעיצוב סדרה של פלטות מותאמות אישית שיזיזו בהדרגה את השיניים למקומן הרצוי. כל סט של פלטות נלבש בדרך כלל במשך כשבועיים לפני המעבר לסט הבא.

מיישרים של Invisalign ניתנים להסרה, מה שאומר שניתן להוציא אותם לאכילה, שתייה, צחצוח ושימוש בחוט דנטלי. תכונה זו לא רק מקלה על שמירה על היגיינת פה נכונה במהלך הטיפול אלא גם מאפשרת ליהנות מהמאכלים האהובים ללא הגבלות תזונתיות הנפוצות עם הגשר הקלאסי.

יישור שיניים לכל הגילאים

יישור שיניים הוא הליך רפואי ואסתטי המתאים לאנשים בכל הגילאים. לא מדובר רק על השגת חיוך אסתטי יותר, אלא גם על פתרון לבעיות תפקודיות ובריאותיות שונות.

עבור ילדים ובני נוער, טיפול יישור שיניים מתחיל לעתים קרובות כאשר עדיין יש להם שיניים רכות שניתן להזיז בקלות. התערבות מוקדמת יכולה לתקן בעיות במנשך, למנוע בעיות עתידיות ולהבטיח התפתחות תקינה של הלסת. גשר מסורתי או Invisalign הן אפשרויות נפוצות עבור מטופלים צעירים ומבוגרים כאחד.

גם מבוגרים יכולים להפיק תועלת רבה מיישור שיניים למבוגרים. מבוגרים רבים בוחרים בטיפול יישור שיניים כדי לטפל בבעיות עקימות ארוכות שנים. בנוסף כדי לשפר את הביטחון העצמי ואת בריאות הפה שלהם. פלטות Invisalign וגשר בשיניים קלאסי עם קוביות קרמיקה הן אפשרויות פופולריות למבוגרים. זה מכיוון שהן מציעות אפשרויות דיסקרטיות שמתאימות בצורה מושלמת לאורח חיים עמוס באנשים.

שיטת יישור שיניים ללא גשר, יכולה להיות פתרון הולם לילדים ולמבוגרים אשר חוששים מהשאלה כיצד טיפול יישור שיניים ישפיע עליהם מבחינה אסתטית, חברתית או אחרת, וכן עבור כל מי שרוצה להמשיך בשגרת חייו מבלי להיות מושפע מהעובדה שיש לו גשר בשיניים והוא עובר טיפול.

צריך לומר, טיפול יישור שיניים ללא גשר תלויה במצב הלסתות והשיניים, וכן הוא צריך להתבצע אך ורק עם האורתודנט שמטפל בשיניים, חושב שזה נכון. כמובן שהטיפול צריך להתבצע במעקב, על מנת לראות האם באמת יש שיפור במצב השיניים. במידה ולא ניתן לבצע יישור שיניים בשיטה זו, יש להשתמש בשיטות אחרות, בתקווה שהן לא יפריעו ביום יום, ולא יגרמו אי נעימות מבחינה אסתטית ומבחינות אחרות.

יישור שיניים לילדים

הרבה פעמים כשהורים לוקחים את הילד שלהם לטיפול יישור שיניים, יש שתי נקודות מוצא בגללן הם מחליטים לפנות לטיפול שכזה. נקודת מוצא ראשונה, מבנה השיניים של הילד איננו אסתטי וזה יכול לבלוט לעין כשיגדל ואז יהיה מאוחר לטפל בכך, השנייה, ייתכן מאוד שהמבנה יצור בעיות עתידיות בתפקוד השיניים והלסתות, למשל, יהיה לו קשה ללעוס או לבצע פעולות אחרות עם השיניים.

לכן זה טבעי לפנות אל טיפול יישור שיניים לילדים, אחרת יהיה צורך לפנות לטיפול כזה בשלב מאוחר יותר. היום אנחנו יכולים למצוא לא מעט אנשים שפונים לטיפול יישור שיניים למבוגרים, בין אם זה כתוצאה מחבלה או סיטואציה אחרת איתה הם מתמודדים ובין אם בגלל שבתור ילדים הם לא עברו טיפול כזה, וההשפעות נראות ומורגשות בשטח.

אך יש אלמנט נוסף שצריך להתייחס אליו בשני ההקשרים הנ”ל, בין אם מדובר בטיפול יישור שיניים לילדים או יישור שיניים למבוגרים, וזו ההתמודדות בזמן הטיפול עם התהליכים שלו. יישור שיינים כידוע דורש שימוש באביזרים מסוימים, הכוונה לגשרים וסמכים. זה יכול ליצור אי נעימות גם אצל ילדים וגם אצל מבוגרים, מבחינה חברתית, אסתטית ומבחינות אחרות. לכן, נהוג לבצע היום יישור שיניים ללא גשר או עם גשר שקוף.

בשנים האחרונות התפתחו מספר שיטות שמאפשרות יישור שיניים ללא גשר, בין היתר מדובר על שיטות שפותחו על ידי חברות ישראליות שונות. מדובר על פתרונות ייחודיים לשיניים אשר ניתן להשתמש בהם בבית, בזמן מנוחה או שינה. מדובר על מערכת קשתות ניידת שניתן להרכיב ולפרק, כך שאין צורך לצאת מהבית איתה.

יישור שיניים שקוף למבוגרים

יישור שיניים שקוף למבוגרים, המזוהה לרוב עם טיפולים כמו Invisalign, מייצג גישה מהפכנית ליישור שיניים שצברה פופולריות עצומה בקרב האוכלוסייה הבוגרת. החלופה הדיסקרטית והיעילה הזו לגשר הקלאסי, שינתה את הדרך שבה מבוגרים יכולים להשיג חיוך ישר ובריא יותר.

היתרון העיקרי של יישור שיניים שקוף הוא המראה הכמעט בלתי נראה שלו. פלטות שקופות, שעוצבו בהתאמה אישית לכל מטופל, עשויות מחומר פלסטי שקוף ברמה רפואית. עדינות זו מאפשרת למבוגרים לעבור טיפול אורתודונטי מבלי להרגיש מודעים למראה שלהם במסגרות אישיות ומקצועיות.

נוחות היא יתרון משמעותי נוסף. בניגוד לגשר הקלאסי שעם חוטים וסוגריים שעלולים לגרום לגירוי בפה, המיישרים השקופים הם חלקים ולא פולשניים. ניתן להסיר אותם בקלות לצורך אכילה, צחצוח ושימוש בחוט דנטלי, מה שמפשט את שגרת היגיינת הפה.

הטיפול באמצעות יישור שיניים שקוף הינו מותאם אישית ביותר, כאשר סדרה של מיישרים מזיזים את השיניים בהדרגה למקומן הרצוי. גישה טכנולוגית זו יעילה וממזערת את הצורך בפגישות יישור שיניים תכופות.

מבוגרים מעריכים את הגמישות והנוחות שמציע יישור שיניים שקוף. שכן הוא מאפשר להם לשמור על אורח חייהם העמוס ללא מגבלות תזונתיות או התאמות באורח החיים הקשורים לגשר הקלאסי. בין אם מדובר בסגירת רווחים, יישור שיניים או תיקון בעיות מנשך, יישור שיניים שקוף יפתור אותם. זוהי עדות לאופן שבו רפואת השיניים המודרנית ממשיכה להתפתח, והופכת את הטיפול האורתודונטי לנגיש ומושך לאנשים בכל הגילאים.

המלצות מלקוחותינו

נושאים נוספים

ישור שיניים בשיטת דיימון

תוכן עניינים במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, אחת המובילות בתחומה, תוכלו להזמין טיפול ישור שיניים בשיטת דיימון. ד”ר שטיימן היא אורתודנטית מקצועית ועתירת ניסיון

קרא עוד »

מרפאת שיניים קרית אונו

תוכן עניינים האם אתם מחפשים מרפאת שיניים קרית אונו? ובכן, הגעתם למקום הנכון! ד”ר שרי שטיימן, היא  רופאת שיניים אשר הוסמכה לעסוק גם בתחום האורתודנטיה,

קרא עוד »

ישור שיניים ללא רסן

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן מוצעות שיטות טיפול רבות המיועדות לישור שיניים, כאשר הרופא מתייחס באופן פרטני לצרכיו של כל מטופל, ובהתאם לנתונים הוא

קרא עוד »

ישור שיניים לילדים

במרפאת השיניים של ד”ר שרי שטיימן, מומחית בתחום האורתודנטיה, מוצע ישור שיניים לילדים. חשוב לדעת כי יש לטפל בבריאות השיניים והפה החל מגילאים צעירים. ישור

קרא עוד »
לתיאום בדיקה וייעוץ עם מומחה
קבעו תור עכשיו
התחילו שיחת ווטסאפ
צריכים עזרה ?
שלום :)
נשמח לעזור גם בווטסאפ